Březen 2013

Girls Aloud: 2002 až 2013 RIP

24. března 2013 v 9:25 | Silvie |  SITE & ME
Předevčírem byl pro mě hodně smutný den. Když jsem před spaním, jen tak ze zvyku šla projet novinky o Girls Aloud na tumblr, netušila jsem, co uvidím. Skupina, která semnou byla roky, byla mou jistotou, provázela mě v dobrém i ve zlém období, je pryč. Tak...a je to tady. Nemůžu uvěřit, že se to opravdu dějě, že je tohle opravdu ono. Definitivně. Jsem tak strašně smutná, že tohle všechno končí. Po víc jak deseti letech se rozpadly Girls Aloud.
Pamatuju, když jsme si se ségrou poustěly jejich písničky a zpívaly snimi. Nejvíc si pamatuju, jak jsme prožívaly Loving Kind. Nebo když jsem je ukázala kamarádkám ve škole... Když jsme je poslouchaly s nejlepší kamarádkou u vína. Když jsem si to přečetla, nemohla jsem tomu věřit. Když jsem si uvědomila, že je to pravda bylo mi mizerně. Celý druhý den jsem pochodovala doma, měla jsem knedlík v krku a slzy na krajíčku. Obrečela jsem to. Dospívala jsem s Girls Aloud. Nikdy nezapomenu na ten pocit, kdy mě jejich hudba poprvé a definitivně dostala, jela jsem ten věčer z kina, byla tma a já jsem je měla v mp4. :-)
Girls Aloud to všechno měly- byly krásné, měly styl, talent, byly roztomilé, ale sexy zároveň a ta chemie, když jich bylo 5 pohromadě byla neskutečná. Asi jsem to nikdy u žádné jiné skupiny neviděla, no a nejspíš už ani neuvidím. Každá z nich byla krásná a zajímavá svým vlastním, originálním způsobem. A přitom do sebe -jako skupina- zapadaly jako puzzle. Sedly mi opravdu v každém ohledu. Girls Aloud na mě měly vliv, započaly u mě něco jako vytváření vlastní identity. Byly první, které u mě opravdu udávaly styl po všech směrech. Možná, že kdybych na ně nenarazila ještě bych poslouchala metal. :-)
Jejich hudba mi strašně moc dala a dává. Ony se dají poslouchat v jakékoli náladě. Vždycky jsem měla ten pocit -jakože se od nich můžu těšit na něco nového, skvělého. Na něco, co mě nezklame. Byly tu. Vždycky. A to je teď pryč. To, že se rozhodly nepokračovat je pro mě uzavřením jedné velké životní kapitoly.
Ať už každá z nich bude dělat cokoliv, přeju jim štěstí -jak v rodinném, tak i v profesionálním životě. Jedno je ale jisté. Už je nejspíš nikdy neuvidíme, jak společně- všech 5 -ovládají stage. Můžu jen doufat, že je uvidíme pohromadě alespoň na fotkách. Vážně mě mrzí, že dělaly cavyky a neřekly tohle narovinu s příchodem TEN. Myslím, že to tím udělaly horší pro všechny fanoušky. Mrzí mě, že jsem kvůli své nemoci neměla možnost je naposledy vidět společně. Opravdu jsem teď věřila, že příjdou ještě s jedním plnohodnotným CD a pak až bude konec. Mě opravdu nestačí jen 4 nové písničky. Alespoň bude Tour DVD. Je mi líto Nadine, protože na svůj twitter napsala 'Měli byste vědět, že jsem neměla žádný podíl na tomhle rozpadu. Nemohla jsem je zastavit. Byly to nejlepší časy a chtěla bych pokračovat.'

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mcsjo23Dau1qfvul4o1_500.gif

Bez nich to nebude stejné. Budu si pouštět jejich hudbu už navždycky. Po všechny dny, měsíce, roky... Nikdy nezapomenu na jejich vzájemnu chemii, charisma a přátelství, které z nich čišilo, když stály pohromadě. Všech pět. Děkuju za hudbu, děkuju za vzpomínky. Děkuju Nadine, Cheryl, Nicola a Sarah. Děkuju GIRLS ALOUD.

Takže to je ono, konec Girls Aloud. Je to doopravdy.

Tohle je úplně první fotka Girls jako skupiny z roku 2002 -z večera kdy vyhrály Popstar. A ta druhá je pravděpodobně úplně poslední fotka Girls jako skupiny -z večera kdy měly Afterparty k TEN Tour.


I knew it from the start, I knew it at the end
We said it never were ,But I still think about you
Every now and then
Never ever going back, I said I never would again
It's better now that we broke up, But I still think about you
Every now and then
-song Every now and then (Album TEN)

I'm talkin 'bout a whole lotta history, I can't find a way to show what you mean to me…
-song Whole lotta history

Whenever you're gone, gone, they wait at the door And everything's hurting like a bore.
Without any meaning we're just skin and bone Like beautiful robots dancing alone....
-song Untouchable

I'll stand by you, Won't let nobody hurt you, I'll stand by you
Take me in, into your darkest hour, And I'll never desert you
I'll stand by you
-song I'll stand by you

I've seen life burn bright, I've seen it shimmer
They fade like starlight to a glimmer
I've seen life flow by, like a river
So full of twilight, dreams that glitter
-song Call the shots
http://25.media.tumblr.com/c069f7f098a0c63fdfed9c8b518b1ab2/tumblr_mk4enfSgi61qhc973o1_500.gif
Vím, že je to dlouhý článek, ale dle okolnostní, je dlouhý poprávu. Vylila jsem si srdce. :-) Nějak jsem to nemohla napsat dřív. Jen jsem o tom už něco měla na tumblr. Omlouvám se, jestli to místy nedává smysl. :-) Chci poděkovat všem, kteří sem pořád ještě chodí. Všem SB, které si mě nesmazaly. Víte, i když jsem už dospělá, GA budu mít ráda vždycky, takže se zatím tenhle blog nechystám rušit. Polepším se v komentování vašich blogů. Sice ne často, ale budu stále informovat o zajímavostech -a to i o jednotlivých děvčatech. Jsem zvědavá co bude dál. Pevně doufám, že se dočkáme alba Sarah. Nadine sice nahrává hudbu jen pro zábavu a její priorita byly GA, ale snad ještě něco vydá. Nebo by se mohla přidat k Victoria's Secret Angels. :-D Taky doufám v další originální kousek v podobě alba od Nicoly. A co my víme, možná se někdy sejdou alespoň pro jednorázovou akci, jako takové Spice Girls. :-)